Turistický vláčik Gemerský expres

23.04.2019 12:52

Všetkým, ktorí radi cestujú nie len za hranice, ale aj doma, sa naskytá nová príležitosť. Do víkendových plánov na máj a jún môžu zahrnúť výlety a turistiku v gemerskom regióne. Dopravu z Košíc im uľahčí nový mimoriadny turistický vlak Gemerský expres. Ten nadväzuje na podobný spoj, ktorý vlani v lete i počas tejto zimy prevádzkovala krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko.
 
Toto vlakové spojenie je podľa organizácie Košice Región Turizmus jedným z nástrojov, ako pomôcť cestovnému ruchu v návštevnícky atraktívnom regióne Gemera.

„Gemerský expres je druhým zo štyroch mimoriadnych turistických spojení, ktoré v tomto roku môžu návštevníci nášho kraja i domáci využiť. Otvára úplne nové možnosti, keďže bude premávať po regionálnych trasách, ktoré sa už pre osobnú dopravu nevyužívajú.Verím, že jednodňové výlety na Gemer využijú aj tí, ktorí prídu do Košíc počas majstrovstiev sveta v hokeji. Tento región jedným z málo poznaných, no turisticky atraktívnych kútov nášho kraja, ktoré sa oplatí navštíviť,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.
 
„Gemerský expres bude premávať každú sobotu od 4. 5. do 22. 6. 2019 (vrátane) s ranným odchodom o 8.00 hod. z košickej železničnej stanice. V stanici Plešivec sa súprava rozpojí a cestujúci si môžu zvoliť, ktorým smerom budú pokračovať – buď na Slavošovce, alebo Muráň. Návrat do Košíc je o 18.50 hod.

Späť